Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Práce na 1/2 úvazku při ID II.st a nárok na prac. ošacení + obuv

Autor Petr
Předmět Práce na 1/2 úvazku při ID II.st a nárok na prac. ošacení + obuv
Dotaz Zdravím vás pane Krása a prosím o informaci. Pracuji již 7 měsíc na úvazek 20.hod/týden na smlouvu kde se mi odvádí sociální poj. jako externí disponent v DEK stavebninách a mou náplní práce je vyskladňování zboží do regálů v obchodě, které si musím sám navozit na paletách papežovým vozíkem. Dle mého názoru, nám nárok na pracovní ošacení + pracovní obuv. Zaměstnavatel mi tvrdí, že mám nárok pouze na firemní triko. Mám, nebo nemám nárok? Předem děkuji za odpověď. Petr

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Petře,

na Váš dotaz neumím odpovědět. Pokud mají ostatní zaměstnanci pracovní oděv a obuv, tak se domnívám, že byste měl mít nárok na stejné ochranné pomůcky, jako ostatní. Doporučuji Vám se obrátit na Inspektorát práce. 

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.