Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

práce ID

Autor eva
Předmět práce ID
Dotaz

Vážený pane Kráso, připadá mi, že jste jen tlachal co sice dobře radí a jinak nic... popíšu vám jak se pracuje u nás  v práci. Nejdříve jsme byli údajně chráněná dílna, ale teď jsme XXX  logistic a.s. takže už NEchráněná dílna. 90% zaměstnanců jsou ČID. Na to že na nás firma bere dotace od státu jako na nemocné invalidy, nás taky bere hezky u huby. Kdo nepracuje ještě přesčas v sobotu nedostane nějaké stupidní prémie cca 300 kč . Stále se zvedají normy, nemocní lidé nestihají a tak chodí domů jen se základem min. mzdy hrubého. Je nám stále říkáno, jak firma je v mínusu a jak nevydělává. Je to podivné, pracujeme stále víc a stále nic nemáme. Hlavně že vedení firmy pobírá pohádkové platy a odměny. Kupují se auta a jiné krávoviny, ale na otroci se kašle. Je to novodobé otrokářství a prachsprosté využívání nemocných lidí. Je nám neustále předhazované, že máme ještě ID tak o co nám jde. ID mám ale proto, že mám nějaký zdravotní problém a ne aby s toho někdo těžil. Pracujeme jak zdraví lidé co jsou s námi zaměstnaný. Děláme stejnou práci ve dvousměnném provoze a máme za to 8000.-hrubého. To je k pláči, že se snažíme chodit do práce a jsme jen využívaný. Jasně že zaměstnavatelé jsou proti, aby se zvedala min.mzda a pro nás kryply už vůbec ne. Na tom se předce nejvíc vydělá. 25 let po revoluci a já chodím do práce za 8000.-kč hrubého. Neskutečné.....1500.-kč mě stojí dojíždění, 850.-kč léky atd. Nemyslete si, že bych chtěla brát 20 tisíc, ale za 8hod. na dvě směny bychom snad mohli brát 10-11 tisíc čistého. Naše vláda blbců se zajímá jen o svá koryta a vůbec neví jak to v praxi chodí. Připadám si jak nesvéprávný trotl, který je  denně jebaný za kraviny. Např. zapomenutí firemního trička -500.-kč. Do starobního důchodu mám ještě 4 roky, ale vidím, že nám to tento systém co je zde nastavený ještě hezky osladí. Do práce chodím za trest a s odporem, kdybych měla možnost nebudu zde ani minutu, ale bohužel nás nikdo nezaměstná a proto s námi takto zacházejí,protože vědí, že jsme v prdeli a nemáme ani kam utéct. Ať žije demokracie a  pravdoláskaři co tento humus způsobili. Je mi na blití a už bych nechtěla být mladá ani za nic......

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Evo,

nerozumím tomu, že když máte nějaký problém, tak mě v dotazu urážíte. Samozřejmě, že máte pravdu v tom, že Vás zaměstnavatel zneužívá. Problém však musíte řešit u Vás na pracovišti. Doporučuji Vám, abyste se obrátila se stížností na inspektorát práce, který má pracoviště v každém okrese. Inspektorát má právo vstupu na pracoviště, prozkoumat dokumentaci apod.

Jinak problém nelze řešit.

S pozdravem Václav Krása