Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Prace, CID a pracovni neschopnost

Autor Marta Kurova
Předmět Prace, CID a pracovni neschopnost
Dotaz Dobry den, mam takovy problem. Pracuji ve stroj. firme, kde jsem dostala misto uklizecky. Vystudovala jsem SES - od mladi jsem nemocna /astma, alergie, nosila jsem korzet, taky mam drazdivy tracnik, jsem po operaci zlucniku a zvlaste po ranu trpim prujmy. Dostala jsem CID, zamestnavatel mne preradil na vratnici - ve smlouve mam uklizecku. Prestoze mi zmenil prac. zarazeni, 2x rocne marodim - jaro a podzim kvuli prujmum. Zamestnavatel mne upozornil, ze mne bud preradi zpet na uklizecku, popr. propusti. O praci prijit nechci, ale lecit se potrebuji... Jak mam postupovat? Dekuji predem za odpoved. Kurova M.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kurová,

pokud ze zdravotních důvodů nemůžete vykonávat určité zaměstnání, tak zaměstnavatel s Vámi může ukončit pracovní poměr. je to tak, že závodní lékař dává stanovisko zaměstnavateli, zda pracovník splňuje zravotní předpoklady k výkonu zaměstnání. Pokud závodní lékař dá negativní stanovisko, tak zaměstnavatel může pracovníka ze zdravotních důvodů propustit, pokud pro něj nemá jiné vhodné pracovní místo. Kdyby se Vám to stalo, zkuste se obrátit na Inspektorát práce, jehož pracoviště je v každém okresním městě.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji