Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Práce a zaměstnání v Pid

Autor Michal
Předmět Práce a zaměstnání v Pid
Dotaz Dobrý den,prosím o radu.Jsem v pid 3st.a chtěl bych si přivydělat resp.potřebuji si přivydělat.Našel jsem si místo v chráněné dílně a bylo mně nabídnuto, jestli chci ,tak můžu zkusit pracovat na 8h.Jedná se o balení sáčku elektropříslušenství.A když prý uvidím,že to nepůjde tak mohu přejít na kratší pracovní dobu.Je to práce v sedě.Všude čtu,že i v pid,si mohu přivydělat,s ohledem na svůj zdravotní stav.V rozhodnutí mám napsáno mj.nadále není schopen výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek,a s ohledem na progresi procesu,lze považovat další kontroly za bezpředmětné.Mám,ale obavy,abych nepřišel o důchod,to by bylo při mém zdravotním handicapu,stavu špatné.Nevím jak se v tom všem zorientovat.Nevím jak postupovat.Výše výdělku prý také není omezena.Má praktická lékařka,říkala,že to mohu zkusit.Že ,za to nic nedám.Děkuji za pochopení.A předem za odpověď,radu.Jsem s pozdravem

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Michale,

vzhledem k tomu, co máte uvedeno v rozhodnutí o přiznání ID III. stupně se domnívám, že práce na 8 hodin denně je trošku dost. Vždy doporučuji kratší pracovní úvazek. V rozhodnutí je také uvedeno, že lze považovat další kontroly za bezpředmětné. To znamená, že se velmi pravděpodobně nedostanete do hledáčku posudkové služby k následné kontrole. Tudíž záleží na Vás, jak se rozhodnete. Pokud potřebujete vydělávat, tak bych zvolil nějakou střední cestu, to znamená, že byste začal pracovat třeba 6 hodin denně.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji