Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Prace a prispevek na peci

Autor Jan K.
Předmět Prace a prispevek na peci
Dotaz

Dobry den,

rad bych se zeptal, zda kdyz pobiram plny invalidni duchod a mam priznany IV. stupen zavislosti, tak mohu byt zamestnat, aniz bych prisel o prispevek na peci v puvodni plne vysi, ci duchod. Pochopitelne se jedna o specialne vytvorene misto a praci z domova, pres pocitac.

 

Dekuji.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jane,

pokud máte v rozhodnutí o přiznání ID, že můžete pracovat za mimořádných podmínek, tak nemáte žádné omezení v zaměstnání. Zaměstnání nemá vliv na příspěvek na péči. Pokud však nemáte v rozhodnutí o ID tuto poznámku, že můžete pracovat za mimořádných podmínek, tak Vám doporučuji, aby Vaše pracovní aktivita nepřesáhla tři hodiny denně, jinak se vystavujete nebezpečí, že Vám bude stupeň ID snížen.

S pozdravem Václav Krása

 

 

 

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.