Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

práce a PID

Autor Jiří Přikryl
Předmět práce a PID
Dotaz Dobrý den jsem pro zatím v invaldním důchodě 3.stupně dali my ho na rok na doléčení a bude my k 30.6.2010 končit co se stane když do té doby mě nezavolají na LPK?Poběží my stávající důchod až do doby než mě zavolají k posouzení zdravotního stavu a rozhodnou na jaký důchod mám nárok.Dále se chci zeptat mám možnost od 1.5.2010 nastoupit jako vrátný na ranní a odpolední směny kromě víkendu,Jakou smlouvu a na jaké peníze mám nárok abych nepodepsal něco špatně a nebyl na tom ztrátový.Vím že si mohu při plným inalid. důchodě přivydělat,ale by mě nevzali na hůl jak se říká. Však znáte praktiky dnešních zaměstnavatelů! Za odpověd předem děkuji a přeji krásný den nashledanou p.Přikryl

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Přikryle,

domnívám se, že na Vás nezapomenou a že Vás určitě ještě pozvou na jednání lékařské posudkové komise. Pokud začnete pracovat na plný úvazek, tak je pravděpodobné, že Vám bude odebrán ID III. stupně. Může Vám ovšem zůstat ID I. nebo II. stupně a potom nejste nijak omezen ve Vaší pracovní aktivitě. Pracovní aktivita se neměří příjmem, ale rozsahem pracovního úvazku. Při ID III. stupně doporučuji nepřekročit pracovní aktivitu v rozsahu 1/3.

S pozdravem Václav Krása