Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Práce a PID

Autor Jitka
Předmět Práce a PID
Dotaz

Dobrý den pane Krása,

jsem 7 měsíců po operaci páteře a nastoupila jsem zpět do zaměstnání hlavně z důvodu zachování duševního zdraví. Fyzické obtíže jsou menší než před operací, ale přetrvávají. Obvodní lékařka mi radí, abych si zažádala o PID (v současné době invalidita III. stupně). Je možné při přiznání invalidity III. stupně pokračovat v zaměstnání - třeba na zkrácený pracovní úvazek? Děkuji za informaci a přeji hezký den. Jitka

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jitko,

pokud by Vám byl přiznán PID s dodatekem, že jste osobou, která může pracovat jen za zcela mimořádných podmínek, mohla byste pracovat bez omezení. Pokud však u rozhodnutí o přiznání PID tento dodatek nebude, tak vzniká určitý problém ekonomické aktivity a pobírání PID. Při vyšší ekonomické aktivitě, například práce na celý úvazek, by mohlo dojít k odejmutí PID a přiznání například ID I. či II. stupně. Tato věc záleží hlavně na Vás a na Vašem rozhodnutí. Pokud byste si chtěla zachovat PID - ID III. stupně, doporučuji tazatelům o radu, aby nepracovali déle než 1/3 úvazku, upozorňuji však, že to je můj osobní názor.

S pozdravem Václav Krása