Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PRÁCE A PID

Autor Nagyová
Předmět PRÁCE A PID
Dotaz

Dobrý den,pane Kráso.Měla bych na vás dotaz.Mám přiznán PID dle par. 39 odst 2 c) s vyjádřením, že nadále není schopen výdělečné činnosti zazcela mimořádných podmínek.Našla jsem si práci v chráněné dílně,kde pracuji už 1 rok.Při nástupu jsem uvedla ,že mám PID III.stupně a i si mé rozhodnutí ofotili.Ve smlouvě mám uvedeno,že má pracovní doba je ve výši 780,0 hod.......kontapracovní doby po dobu 26 tydnu na základě vnitřního předpisu.Chtěla bych se vás zeptat jestli mužu takto pracovat v dílně a přitom se nebát ,že mi bude PID snížen.Je pravdou ,že tyto hodiny co mám uvedené ve smlouvě nikdy neodpracuju,každý měsíc jsme v práci¨asi jen týden.Nevím proč máme takto napsanou smlouvu ale mám velký strach abych kvuli tomu nepřišla o ID.A zároven se obávám ,že kdyz to sdelím zamestnavateli aby mi smlouvu zmenil tak vím ,že mě okamžitě vyhodí a to si vzhledem k mé finanční situaci nemohu dovolit.A,přitom ví že III.stupen mám.Moc vám děkuji za radu a přeji moc uspěchu.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Nagyová,

Vaše pracovní doba v chráněné dílně je dobře rozvržená, takže si myslím, že Vám nic nehrozí při případné kontrole Vašeho ID. Spíše mě překvapuje, že máte něco jiného ve smlouvě než je skutečnost. To byste si měla se zaměstnavatelem vysvětlit.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.