Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

práce a invalidní důchod

Autor Barbora
Předmět práce a invalidní důchod
Dotaz Dobrý den, omlouvám se asi píšu stejný dotaz jako ostatní,ale nějak se mi nechce otevřít vaše diskuse. Mám invalidní důchod III.stupně. Ted jsem dostala možnost pracovat v chráněné dílně a jen na čtyři hodiny (jedná se o administrativní práci). Ale bojím se,že mi můj důchod seberou. V rozhodnutí mám napsaný,že pracovní schopnost je omezené 75% Ted přemýšlím, zda mám napsat na Čssz, zda by mi udělili výjimku. Můžete mi říct svůj názor? Děkuji s pozdravem Barbora Wolfová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Wolfová,

vždycky doporučuji, aby při III. stupni ID byl pracovní úvazek nejvíc 3 hodiny denně. OSSZ sleduje především rozsah pracovního úvazku, ale nemůže sledovat výdělek. To je proto, abyste se případně s Vaším zaměstnavatelem nějak domluvili.

 

 

S pozdravem Václav Krása

 

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji