Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

prace

Autor Eva
Předmět prace
Dotaz

 Dobry den!

Chtěla jsem se zeptat,když je přiznan plny invalidní duchod, podle  pismene   a: tak to minimalně, že može pracovat znamena  třeba 3krat tydně nebo to je počet hodin určenych??

                                                                    Děkují za odpověd           P.Eva

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Evo,

§ 39 , odst. 1, písm. a) zákona o důchodovém pojištění říká, že osoba je plně invalidní pokud její pracovní schopnost poklesla o více než 66 %.Takže v zákoně se nic neuvádí, že by osoba měla pracovat méně. Na druhé straně posudkoví lékaři považují plnou zaměstnanost u poživatelů plných  invalidních důchodů podle písm. a) za odporující plné invaliditě. Proto se často stává, že u plného pracovního zatížení jsou důchody odebírány. Nelze přesně charakterizovat rozsah pracovního zatížení.

S pozdravem Václav Krása