Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Práce

Autor Jaromír Kupka
Předmět Práce
Dotaz

Dobrý den pane Kráso

Je mi 37 let, jsem vozíčkář.- paraplegik. Chci se zeptat- chtěl bych si najít práci k mému invalidnímu důchodu, ktreý je cca 8 ooo Kč. pokud bych práci našel a musel bych vlastním automobilem do ní dojíždět mimo domov, příjdu o příspěvek na péči?  A jaké by to bylo s příspěvkem na péči v případě, že bych pracoval z domu, třeba na počítači? Děkuji Vám za odpověď. J. Kupka.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kupko,

pracovní aktivita nemá žádný vliv na stupeň příspěvku na péči a je ejdno, zda budete pracovat doma, nebo budete dojíždět za prací.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji