Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Práce

Autor Květa
Předmět Práce
Dotaz Vážený pane Krása, mám ID 2.tupně a jsem zaměstnaná.Jelikož je pro mě náročné pracovat 8 hod.,navíc nařízené přesčasy a soboty,našla jsem si práci v chráněné dílně na 6 hod.Chci se zeptat když dám výpověď ze zdravotních důvodů,zda nebudu mít problém aby mě hned pustili.Chci odejít ze dne na den.Nyní jsem v PN. Moc děkuji za odpověď. Květa

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Květo,

pokud budete podávat výpověď ze zdravotních důvodů, platí pro Vás stejná pravidla jako pro ostatní zaměstnance. Vše záleží na domluvě ze zaměstnavatelem. Platí pro Vás výpovědní lhůta jako pro ostatní zaměstnance. Určitě nelze argumentovat zdravotním stavem jako důvodem k okamžitému ukončení pracovního poměru. Doporučuji Vám donést svému zaměstnavateli lékařskou zprávu od ošetřujícího lékaře, že nemůžete vykonávat současnou pracovní pozici a pokusit se se zaměstnavatelm domluvit na ukončení pracovního poměru dohodou.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji