Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

práce

Autor
Předmět práce
Dotaz Vážený pane Kráso, obracím se na Vás ohledně dotazu na zaměstnání. Je mi téměř 26 let a dokončila jsem Vš, mgr. studium speciální pedagogiky. Nyní bych ráda zkusila pracovat, neboť si nedovedu představit strávit celý svůj život v invalidním důchodu, který pobírám. Pobírám PID. Pohybuji se samostatně bez opory, ale je pravdou, že rovnováhu například moc neudržím, takže by pro mne byla nejlepší práce v kanceláři či podobného zaměření... Nevím však, kam bych se mohla jít a především za kým poradit, kdo by mi mohl nějak pomoci nalézt vhodné místo. Trvale žiji 30 km od Brna. Pracovat v Brně by mi problém nedělalo. Děkuji Vám a přeji hezký zbytek dne. S pozdravem Ševčíková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Ševčíková,

z Prahy Vám těžko mohu doporučit či vyhledat zaměstnání v Brně. Doporučuji Vám se obráti na PhDr. Leoše Spáčila, Poradna NRZP ČR pro Jihomoravský kraj,  NRZP ČR, Cejl 892/32, 602 00 Brno, poradnabrno@nrzp.cz, 736 751 214, 542 214 110, 542 214 111.

S pozdravem Václav Krása