Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Práce

Autor Palečková
Předmět Práce
Dotaz

Dobrý den, jsem invalidní dle §39 odst. 1 zákona č. 155/1995 Sb. jde o invaliditu třetího stupně dle §39 odst.2 pism. c) cit. zákona. Není schopen výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek. Invalidní důchod je přiznán do dubna 2013. Od ledna 2013 mi posudkový lékař doporučil pracovní činnost na zkoušku.

Chci se zeptat, zda tedy můžu pracovat. A zda se můžu zapsat do evidence Úřadu práce.

Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Palečková,

při pobírání ID III. stupně vždy doporučuji pracovat maximálně 3 hodiny denně, jinak Vám hrození odebrání nebo snížení stupně ID. Na ÚP se můžete evidovat pouze jako zájemce o práci, nikoliv jako uchazeč o práci. nedejte příliš na doporučení posudkového lékaře, který bude mít zájem Vás ID zbavit a doporučí Vám pracovat i více hodin.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.