Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

práce

Autor Petra
Předmět práce
Dotaz

Vážený pane Kráso,nejprve Vám chci poděkovat za váš přístup k postiženým. Potřebuji pomoci. Jsem po DMO,pobírám PID. Je mi 33 let. Až do letošního roku jsem neměla moc problém najít nějakou práci. Jsem z České Lípy a vždy tady něco bylo. Od ledna tady ale vůbec nic není. Až  do konce loňského srpna jsem pracovala jako testařka u firmy MOKAS. Od té doby nás všechny propustili. Byla jsem tam moc spokojená,byli jsme postižení mezi zdravími. CHodila jsem na čtyři hodiny a zaměstnavatel se vždy choval korektně. Měla jsem 52 korun na hodinu. Prosím poradte mi. Nemůžu ani do práce dojíždet. Jsem zaregistrována na uřadu práce,ale tam mi davají jen nabýdky pro zdravé. To už v rámci uspor není někdo zvlášt pro nás všechny postižený,aby nám někdo pomohl.Ráda bych dělala cokoliv . Potřebuji jen při práci sedět. S těch podniků co tu zbyli nás vůbec nechtějí. Prosím, poradte. Moc děkuji Petra .R

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Petro,

sehnat si zaměstnání v dnešní sitauci je pro všechny velký problém. Doporučuji Vám sledovat internet např. webové stránky NRZP ČR www.praceprozp.cz, informovat se u přátel, případně aktivně sledovat nabídky práce. Bohužel jiná cesta není.

S pozdravem.

Václav Krása