Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

práce

Autor Barbora
Předmět práce
Dotaz Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda můžu pracovat když mám ID 3.stupně. ID jsem dostala, protože jsem po rakovině plic a do toho jsem středně těžký astmatik. Byla mi nabídnuta práce na 4 hodiny v kanceláři (takže žádná namáhavá práce). Já váhám jestli práci mám vzít. Bojím se,aby mi nesebrali důchod. Děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Barboro,

pokud nemáte v rozhodnutí o přiznání invalidního důchodu napsáno, že můžete pracovat za zcela mimořádných podmínek, tak Vám doporučuji pracovat denně maximálně 3 hodiny, aby nedošlo ke snížení či odebrání Vašeho ID.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud navštívíte moje webové stránky www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.