Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

pozvánka

Autor martin
Předmět pozvánka
Dotaz

Dobry den! Jak se pozna,kdyz plny invalidni duchodce po hodne letech v necinosti,najednou jde do zamestnani?Maji na sprave zabezpeceni nejake odeleni ktere projizdi seznamy a hleda tyto duchodce ID?Ja jen ze brachovi prisla za 2mesice hned pozvanka na kotrolni prohlidku-LPS co sel si do zamestnani..Jak to je?Kdyby do prace nesel asi by ho nezvali hned...

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Martine,

jakmile uzavře osoba pracovní poměr, zaměstnavatel je povinnen ji přihlásit k placení sociálního pojištění. Tím se dá zjistit, že osoba pobírající ID se stala plátcem sociálního pojištění. Je možné, že ČSSZ má již program, který umí obě databáze porovnávat. Je však také možné, že kontrola ID Vašeho bratra byla také shoda okolností.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.