Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

povinný podíl

Autor Petra
Předmět povinný podíl
Dotaz

Krásný dobrý den, pozdrav i podporu ve Vaší kandidatuře především.

Mám dotaz, zda k povinnému podílu zaměstnavatele zaměstnávájícího nad 25 osob stačí přijmout člověka s ID v I. II. nebo ve III. stupni, nebo dokonce musí mít tento zaměstnanec status osoby ZTP aby zaměstnavateli nalnil povinné procento. Děkuji Petra

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Petro,

povinný podíl plní zaměstnavatel, jestliže zaměstnává osobu, která pobírá ID I. - III. stupně a do konce roku 2014 také, pokud zaměstnávám osobu zdraviotně znevýhodněnou. průkazka ZTP s tím nemá nic společného.

S pozdravem Václav Krása