Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

posuzování invalidity

Autor Petr Daniel
Předmět posuzování invalidity
Dotaz

Dobrý den,rád bych se dozvěděl,zda má posudkový lékař pravdu,když mi tvrdí,že i přes můj zdravotní stav mi do posudku o invaliditě musí napsat ztrátu pracovní schopnosti pouze 65% a to z důvodu toho,že se nechci vzdát práce na plný úvazek a že pokud se dohodnu na snížení úvazku na 6 hod,tak mi ihned přiznají invaliditu 3 stupně. Proč jsem diskriminován tím,že nechci ležet doma a přes všechny obtíže a že nejsou malé chodím do zaměstnání,upozorńuji,že nejsem schopen práce,ale jako dispečer v zaměstnání sedím , telefonuji a pod, tak je snad jedno jestli  sedím 8 hodin v práci,nebo 24 hodin doma, co s tím,děkuji za odpověd,hezký den Daniel Petr.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Petře,

vysvětlete posudkovému lékaři, že Vám může dát 70 % ztráty pracovních schopností a navrhnout Vám ID podle § 39, odst. 4 písmeno f). To je ID s poznámkou, že můžete pracovat za mimořádných podmínek. U tohoto ID III. stupně není omezena pracovní aktivita.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.