Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Posudková komise

Autor Léňa
Předmět Posudková komise
Dotaz

Dobrý den, jsem v ID 1.stupně po operaci bederní páteře - stabilizace čtyřmi šrouby. Pracuji jako vrátná v agentuře která zaměstnává zdravotně postižené. Můj zaměstnavatel mi doporučuje,abych nastoupila na nemocenskou abych nepřišla o ID. Dělají to takto i moji kolegové v práci. Za dva měsíce budu pozvána před posudkovou komisi. Ráda bych znala Váš názor. Pokud mi bude odebrán ID tak zřejmě přijdu o práci.

Děkuji za Vaší odpověď a Váš čas. Léňa

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Léňo,

domnívám se, že Váš zaměstnavatel Vám radí dobře. Delší pracovní neschopnost je určitou indikací pro zachování ID. Je to trošku smutné, že se takto postupuje, ale v současném systému to asi jinak nejde. 

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu http://www.vaclavkrasa.cz/. Děkuji.