Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

posudkova komise

Autor eva
Předmět posudkova komise
Dotaz Vazeny pane Krasa.Dekuji za odpoved.Chci se zeptat. Kdyz najdu nejake zamestnani pri CID 1. stupne jsem povinna rikat zamestnavateli moji diagnozu? Od posudkove komise me bylo receno ze nemusim! Ale hacek je v tom ze mivam hypoglykemicke stavy zpusobene hyperkinettickou motilitou zaludku po 2/3 resekci.Verifikovano dechovym testem a lab.nalezy. I pres dodrzovani dietniho a rezimoveho opatreni dochazi muj stav az do komatu! Timto se riziko hypoglykemickych stavu snizuje ale nevylucuje!!!!Nejsem diabetik cukrovku nemam! Jsem ohrozena na zivote!!!!!!!Dekuji manzelovi ktery je sam nemocen a vzdy rychle jednal.Pohotovost!!! Jsem jeste po operaci plotenky 2 roky.Byla jsem na rezonanci a dalsi vyhrez plotenky L3 S1 5mm. Pracovala jsem na Dohodu o provedeni prace ale k memu zdravotnimu stavu jsem praci po dohode neobnovila.Vim ze nejste jak odpovidate posudkovy lekar ale oni si delaji z nemocnych zdrave lidi jenom aby nemuseli priznavat duchody.Urcite je to pro ne plus! Tak nevim co delat ! Priznat zamestnavateli moji diagnozu s tim ze oni nebude vedet a pracovat v strachu kdy to na me prijde aniz by vedel co me je? Premyslim o podani z CID1.stupen na PID. Uz 1.rok jsem nebyla na UP vzdy omluvena od lekare ze zdravotnich duvodu a uz me kontaktovali ze se to musi resit pres lekare jinak me vylouci jako uchazece o zamestnani. Poradte me co delat! Dekuji Eva

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Evo,

zaměstnavateli jste povinna oznámit pouze to, že pobíráte ID, nikoliv diagnozu. Pokud potřebujete nějaké přestávky v práci, měla byste si vyžádat od svého lékaře potvrzení, že při ataku nemoci potřebujete přestávku. Zaměstnavatel by to měl zohlednit.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, když si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz