Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Posudek o invaliditě

Autor Kubíček
Předmět Posudek o invaliditě
Dotaz

Hezký den,

omlouvám se, ale přeci jen:

Myslíme, že dle Vaší odpovědi na můj dotaz můj kolega pracovat nesmí, ale přesto tedy prosím o povrzení na základě níže uvedené přesné citace z dva roky starého posudku o ivaliditě:

PŘESNÉ ZNĚNÍ:

1.Jedná se o dlouhodobě nepříznivý zdravotní stav ve smyslu ustanovení §26 zákona 155/1995 Sb. o důchodovém pojištění v platném znění.

2. Je invalidní dle §39 odst. 1 zákona 2 písm. c) cit. zákona. Nadále není schopen výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek.

Z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu poklesla jeho pracovní schopnost o 70% a nádále nesplňuje podmínky ust. § 6

vyhl. č. 359/2009 Sb.

3.Den vzniku invalidity: trvá

4. U pojištěnce došlo k poklesu pracovní schopnosti nejméně o 70% a není schopen výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nepředpokládá paní doktorka, že bude bourat maso na jatkách ve své původní profesi ?

Díky moc.

PS.: Na reklamu klikáme jak o život, pardon, jako o práci.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kubíčku,

žádný zákon nestanoví, že osoba v ID III. stupně nemůže pracovat. Vždy však doporučuji, aby taková osoba pracovala nejvíce na 3 hodiny denně, což odpovídá 30 % zbytkového pracovního potenciálu. Pokud bude pracovat v tomto rozsahu, neměl by mít kamarád problém při kontrole ID.

S pozdravem Václav Krása

Děkuji za klikání na reklamy.