Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Posudek o invaliditě - námitka?

Autor Janka
Předmět Posudek o invaliditě - námitka?
Dotaz
Dobry den, v listopadu mi přišel dopis od PSSZ - LPS, že musím k lékaři kvůli posouzení zdravotního stavu (měla jsem invaliditu 1. stupně). Vše probíhalo standardně, lékařka vyplnila formulář a zaslala ho na LPS. Včera mi přišel od nich dopis s tím, že jsem pro vrozenou těžkou vadu sluchu 100% invalidní druhého stupně. Dále je ve výsledku uvedeno cituji: Posuzovaná je schopna soustavné výdělečné činnosti ve zkráceném úvazku. S čímž nesouhlasím, myslím si, že jsem schopna normálně pracovat na plný úvazek (je mi 28 let, a mám VŠ vzdělaní). Je možné podat námitku, abych mohla pracovat na plný úvazek? Jak mám postupovat? Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Janko,

v tomto případě Vám nedoporučuji, abyste podala námitku. Pracujte normálně dál. Žádný zákon nestanoví, že při ID II. stupně se musí pracovat na zkrácený úvazek. U neslyšících je to opravdu hloupost.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.