Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

postup po ukoncenem prac pomeru

Autor slachova
Předmět postup po ukoncenem prac pomeru
Dotaz Mám dotaz. Manžel je čid1 stupně. Pracoval v ochránce.podal výpověď dohodou pracoval na hhp. Čeká až si ho vezme jiná firma opět na ostrahu.na se jít okamžitě jak bude mít v ruce výpověď zaregistrovat na up? Zatím mu přišlo jenom potvrzení o době zaměstnání.kdyby se nešel registrovat kdo za něho platí zdráv a sociální? Nebo platí jako u běžných zaměstnanců že se musí registrovat do 3 nu?díky za odpoved

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Šlachová,

Váš manžel se musí co nejdříve hlásit na ÚP jako uchazeč o zaměstnání. U ČID platí zdravotní pojištění stát, ale příjemce ID I. stupně není důchodově pojištěn. To znamená, že Vás manžel musí být v evidenci ÚP jako uchazeč o zaměstnání, aby mu byla započítávána odpracovaná doba nároku na starobní důchod.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamy na mém webu. Děkuji.