Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Porusovani zakoniku prace??

Autor Anonym
Předmět Porusovani zakoniku prace??
Dotaz Pobiram cid 2 stupne nasla jsem si praci v chranene dilne kde mam smlouvu na dobu urcitou do konce roku 2013.V pracovni smlouve mam uvedeno ze mi vyplata bude chodit na ucet k 28.kazdeho mesice.V rijnu 29 za mnou prisel sef ze mi to zrusil a mam si brat penize z trzeb jako ostatni pracovnice ktere s tim narozdil ode me souhlasily.Vsechny jsme v cid.Mame tak male trzby ze nekterym dluzi za 2 mesice.Pokud nedostanu vyplatu v terminu mohu po 15 dnech podat okamzitou vypoved?Dojizdim za praci 30 km dost projezdim takze ve finale budu jeste v minusu.Vadi mi ze na nas pobira prispevky od statu a kdyz chcem to na co mame narok jedna s nami jak s podradnymi.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní,

pokud dáte výpověď, tak Vašemu zaměstnavateli pouze usnadníte situaci, proto by bylo dobré spíše bojovat. Doporučuji se obrátit na inspekci práce, která je v každém okresním městě a podala na vašeho zaměstnavatele stížnost. Jedná se pravděpodobně o pěknou lumpárnu.

Pokud by inspekce práce s tím nic nedělala, napiště mi prosím na v.krasa@nrzp.cz podrobnosti o této kauze a kontakt na Vás.

S pozdravem Václav Krása