Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

poradit

Autor Musil Miroslav
Předmět poradit
Dotaz Vážený p.Krása mám na vás tento dotaz,mám kamaráda 31 roku,nedávno byla u něj zjištěna rakovina -odborný název neznám- ,stal se PID 3 stupně,povoláním malíř lakyrník,zajimalo by nás,zda muže nadále vykonávat tuto práci a v jakém rozsahu,je tam nějaké omezení a vpřípadě jaké,má také nárok na ZTP ohledně označení vozu atd.Děkuji za odpověd či radu. PS:víme čím si prochází a radi by sme jej udrželi v aktivní činnosti,aby neměl tolik času o této zákeřné nemoci moc přemýšlet,než se dostane z nejhoršího,snad sem se vyjádřil srozumitelně a proto moc děkujeme za každou radu.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Musile,

to je problém, protože pokud by měl Váš kamarád vykonávat práci lakýrníka při ID III. stupně, práce je náročná. Vždy doporučuji, aby u tohoto typu ID byla pracovní aktivita maximálně 3 hodiny denně. Domnívám se, že v případě, který popisujete, nebude mít Váš kamarád nárok na průkaz ZTP.

S pozdravem Václav Krása

 

Vážený pane, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.