Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Pomoc při hledání zaměstnání

Autor Lenka
Předmět Pomoc při hledání zaměstnání
Dotaz Dobrý den, od června tohoto roku mi byl přiznán ID 1. stupně. Zdravotními potížemi trpím ale už od svých 15 let. Aktuálně mám revmatoidní artritidu, chronický vertebrogenní algický syndrom, degenerativní změny na páteři, cervikobrachiální a lumboischiadický syndrom, polyneuropatii končetin, karpální tunely a artrózu kolenních kloubů. Zhruba posledních 10 let jsem s přestávkami i se svým středoškolským vzděláním hlavně vykonávala práci uklízečky, proto s mými zdravotními obtížemi nepřicházela v úvahu např. práce s počítačem apod. Z důvodu zhoršení zdr. obtíží se mi těžko hledá nějaké adekvátní pracovní zařazení. A když už nějaké pracovní místo nebo chráněnou dílnu vhodné pro OZP objevím, samozřejmě padne dotaz i na věk (ročník 1966), tak raději zvolí starší uchazeče. Máte prosím nějakou radu, na koho bych se mohla obrátit, nebo kde bych mohla zkusit štěstí při hledání nového zaměstnání (klidně i z domu)? Nyní jsem totiž odkázána na výdělek svých dětí (aktuálně bydlí se mnou), což mě samozřejmě trápí. Na hmotnou nouzi v tom případě nedosáhnu, ale nechci být na nikom závislá. Předem děkuji za Vaši odpověď. Pěkný den, Lenka

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lenko,

můžu Vám nabídnout pouze náš web www.praceprozp.cz. Jinak Vám v této věci nemohu jinak poradit.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.