Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

pokračování práce po přiznání I. ID

Autor Jana P.
Předmět pokračování práce po přiznání I. ID
Dotaz V listopadu 2015 jsem ukončila onkologickou léčbu a od prosince 2015 mně byl přiznám I. stupeň invalidního důchodu na 2 roky. Pracovní neschopnost jsem ukončila po uplynutí podpůrčí doby v únoru 2016. Vzhledem k tomu, že jsem se zdravotně necítila nastoupit zpět do zaměstnání, podala jsem písemnou žádost o neplacené volno do konce července. Dále jsem se ústně zmínila, že prozatím bych pracovala na 4 hodiny a po tu dobu nemohu jako vedoucí pracovník zodpovídat za oddělení. K vedení jsem byla pověřena radou na dobu neurčitou a pracovním zařazením v 10 platové třídě. Ze strany zaměstnavatele mně bylo řečeno, že připraví upravenou smlouvu. Mezi tím bylo zrušeno moje pověření vedením, byl pověřen jiný pracovník v 10 platové třídě. Obávám se, že mně nabídnou pracovní zařazení tohoto pracovníka v 9 platové třídě. Musím na tyto podmínky přistoupit ? Děkuji za radu.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

situace není tak jednoznačná. Pokud jste sama zaměstnavateli zdělila, že nebudete moci po delší dobu zodpovídat za oddělení, které jste vedla, tak zaměstnavatel by Vám měl nabídnout jiné pracovní místo odpovídající Vašemu vzdělání a případně i zdravotnímu postižení. Je však možné, že v nabídce může být i zaměstnání, které je méně ohodnoceno. Zaměstnavatel ve Vašem případě by mohl postupovat i tak, že by uvedl, že nemá pro Vás jiné odpovídající pracovní zařazení a ze zdravotních důvodů Vás propustí. Vzhledem k tomu, že ID je náhrada mzdy, tak se domnívám, že je možné akceptovat zařazení v platové třídě o jeden stupeň níž. Záleží samozřejmě na Vašem rozhodnutí.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji