Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

pojištění

Autor Majka
Předmět pojištění
Dotaz

Dobrý den pane Krása,

chci se zeptat,mám ID I.st.,v červnu mi končí podpora v nezam.,pokud pak nenajdu práci,platí za mně pojištění zdrav.,i soc, stát,nebo jak to je? Nebo budu potom vedena na ÚP bez podpory a poj.bude hrazeno státem? Děkuji za odpověď, Majka.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Majko,

je důležité, abyste i po skončení podpůrčí doby v nezaměstnanosti zůstala v evidenci ÚP jako uchazečka o zaměstnání. V takovém případě zdravotní pojištění za Vás platí stát a tato doba se Vám započítává do odpracovaných let nároku na starobní důchod, ale pouze jeden rok pokud je Vám měně než 55, pokud je Vám více než 55, tak 3 roky. Pokud byste nebyla v evidenci ÚP, tak zdravotní pojištění za Vás bude dále platit stát, jako za poživatele ID, ale tato doba Vám nebude počítána do odpracovaných let nároku na starobní důchod.

S pozdravem Václav Krása