Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

pojištění

Autor Iva
Předmět pojištění
Dotaz Dobrý den,musí být invalidní důchodce v 1.stupni vedený na úřadu práce,nebo nemusí a pojišťovna za něj platí zdravotní a sociální pojištění?Děkuji za odpověď. Iva

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Ivo,

osoba, která pobírá I: stupeň ID je sice zdravotně pojištěná, ale není pojištěna na důchod. Tudíž je nutné, abyste byla na ÚP v evidenci uchazečů o zaměstnání. Celý jeden rok v evidenci Vám bude započítán do náhradní doby pro účely starobního důchodu. Pokud je Vám více než 55 let, tak Vám budou započítány 3 roky evidence uchazečů o zaměstnání. Jinak bohužel Vám budou chybět roky pro výpočet starobního důchodu.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.