Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

podpora v nezaměstnanosti, trvale uznaný důchod 3.stupně

Autor J.Černá
Předmět podpora v nezaměstnanosti, trvale uznaný důchod 3.stupně
Dotaz K Vaší odpovědi na můj předchozí dotaz:Pracovní poměr mi byl ukončen oficiálně ve zkušební době.Takže v tiskopise musí být napsáno,že jsem schopna práce za mimořádných podmínek.Jestli tomu dobře rozumím, pokud to tam není a není tam ani, že nejsem schopna práce za mimořádných podmínek,nezaregistrují mě a tedy nebude podpora a tedy mě v případě práce delší jak 3hod/den (či i do 3hod/den) mohou i přes trvale uznanou invaliditu pozvat k přezkumu?Děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Černá,

je tomu skutečně tak, ale k přezkumu míry invalidity nemusíte být pozvána pouze z důvodu většího rozsahu pracovní aktivity. Posudkový orgán může prakticky kdykoliv pozvat příjemce ID ke kontrole.

S pozdravem Václav Krása