Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

podpora v nezaměstnanosti pro ID

Autor Denis Dvořák
Předmět podpora v nezaměstnanosti pro ID
Dotaz

Dobrý den p. Kráso, prosím Vás, dotázek. Jsem cca 15let plně invalidní - invalidita 3.stupně-pobírám plný ID cca 8tis. Kč. Jsme zaměstnán. K 31.12.2013 však z titulu zániku pozice jsem obdržel po 9ti letech výpověď :/ - dle § 49 ZP a z důvodů uvdených v § 52 c). Máme 2 děti (4 a 2 roky). Žena na rodičovské. Mám nárok na nějakou podporu v nezaměstnanosti či nějakou jinou peněžní podporu, i když pobírám plný ID ve výši cca 8tis. Kč..Naše porokazatelné výdaje jsou výrazně vyšší a byli jsme samozřejmě závislí na mém příjmu ze zaměstnání. Má pro mě nějaký význam se na ÚP evidovat?..děkuji, přeji hezký den a pevné zdraví, dvořák d. ostrava 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Dvořáku,

pokud máte důchod, kde je uvedeno v rozhodnutí, že můžete pracovat za mimořádných pracovních podmínek (dříve to byl § 39, odst. 2, písmeno b) zákona č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění, dnes je to ustanovení § 39, odst 4, písmeno f) téhož zákona) tak máte nárok na podporu v nezaměstnanosti jako každý jiný občaqn. Je nezbytné se přihlásit na ÚP jako uchazeč o zaměstnání. Pokud nemáte v rozhodnutí tuto větu, tak se pokuste oslovit ÚP, zda Vám podporu v nezaměstnanosti přizná. Pokud by Vám podpora v nezaměstnanosti nebyla přiznána, doporučuji Vám požádat o příspěvek a doplatek na bydlení, případně o dávku na živobytí. Vše vyřídíte na ÚP. Bude to však chvíli trvat, protože budete muset prokazovat svoje příjmy.

S pozdravem Václav Krása