Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Podpora v nezaměstnanosti pro 3 stupeň

Autor Tomáš a Petra Reslovi
Předmět Podpora v nezaměstnanosti pro 3 stupeň
Dotaz

Dobrý dn, pane Kráso chtěli bychom se zeptat jak je to s podporou v nezaměstnanosti když máme 3 stupeň invalidity a jsme  v PID . 2. otázka zní kdysi jsme dostali od vás email že máme čekat dopis ohledně skarty ale teď pan Hutař tvrdil že si každý musí zažádat sám . Jak to tedy je ? děkujeme za odpověď Tomáš a Petra z České Lípy

Odpověd na dotaz:

Vážení Reslovi,

pokud příjemce ID III. stupně nemá v rozhodnutí o přiznání ID poznámku, že může pracovat za zcela mimořádných podmínek, tak nemá nárok na podporu v nezaměstnanosti.  Pokud jde o sKartu, jednoznačně musíte počkat na výzvu z ÚP. Pan JUDr. Hutař měl pravděpodobně na mysli situaci, kdy Vám končí platnost průkazu ZTP.

S pozdravem Václav Krása