Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

podpora v nezaměstnanosti a ID

Autor Dvořák D
Předmět podpora v nezaměstnanosti a ID
Dotaz Dobrý den pane Kráso, měl bych dotaz. Pobírám inval.důchod 3.stupně a jsem schopen výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek což jsem obdržel i v rozhodnutí. ID mám od r. 1998, od r. 2004 do 2013 jsem byl současně zaměstnán. K 12/2013 jsem obdržel výpověď. Zaevidoval jsem se na ÚP. Zde mám nárok na podporu v nezaměstnanosti a dle výpočtu a dosavadního příjmu na nejvyšší možnou hranici cca 14157,- Kč. Současně pobírám invalidní důchod ve výši cca 8200,- Kč. Bude mi vyplacena podpora v nezaměstnanosti v plné výši 14tis Kč nebo dojde k započtení mého důchodu a budu mít nárok pouze na rozdíl Kč 5957,-..děkuji za odpověď a přeji hezký den, dvořák d.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Dvořáku,

podpora v nezaměstnanosti Vám bude vyplacena v plné výši, žádné kracení ID nebude.

S pozdravem Václav Krása