Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Podpora v nezaměstnanosti

Autor Pavel
Předmět Podpora v nezaměstnanosti
Dotaz

Dobrý den,

 chtěl bych se zeptat jaké jsou podmínky pro získání podpory v nezaměstnanosti.Jsem ve III.Stupni od 18 let jsem těžce zdravotně postížený,Nově sem se dočetl, že stačí pobírat invalidní důchod abych mohl brát na těch pět měsíců podporu.Nějak se mi to nezdá.Chtěl bych vědět jaké musím splnit všechny kritéria.Děkuji za odpověd.S pozdravem Pavel Uřidil

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Uřídile,

podporu v nezaměstnanosti můžete brát pouze tehdy, pokud ztratíte zaměstnání a zaevidujete se na ÚP jako uchazeč o zaměstnání. Pokud pobíráte ID III. stupně, tak Vás však ÚP nemusí zaevidovat jako uchazeče o zaměstnání, ale pouze jako zájemce o práci, který však nemá nárok na podporu v nezaměstnanosti. Pokud však jako příjemce ID III. stupně máte v rozhodnutí o přiznání ID uvedeno, že jste osobou, která může pracovat za mimořádných podmínek, tak můžete po ztrátě zaměstnání se evidovat jako uchazeč o zaměstnání a pobírat příspěvek v nezaměstnanosti.

S pozdravem Václav Krása