Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

podpora v nezaměstnanosti

Autor Michal Pytela
Předmět podpora v nezaměstnanosti
Dotaz Dobrý den pane Kráso. Chci se zeptat mám invalidní důchod 3. stupně a začal jsem si vydělávat, ale jsem po roce práce zničený a dávám výpověď. Mám nárok na podporu v nezaměstnanosti? Chci se ještě zeptat, když půjdu na neschopenku, prodlouží se mně výpovědní lhůta? Je nějaká možnost, že když jste invalidní musí Vás zaměstnavatel na Vaši žádost hned propustit bez výpovědní lhůty? Děkuji moc za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pytelo,

jako příjemce ID III. stupně nemůžete být evidován jako uchzazeč o zaměstnání, pouze jako zájemce o zaměstnání, a tudíž nemáte nárok na podporu v nezaměstnanosti. Pokud byste byl v pracovní neschopnosti, tak se neprodlužuje výpovědní lhůta, ale můžete pobírat dávky pracovní neschopnosti až po dobu 70 dní. Což je maximum u ID III. stupně. Zaměstnavatel Vás můýže propustit, pokud byste ze zdravoptních důvodů nemohl vykonávat práci a on by pro Vás neměl náhradní pracovní uplatnění. Pak m ůžete skončit okamžitě.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji