Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

podpora v nezaměstnanosti

Autor Zuzana
Předmět podpora v nezaměstnanosti
Dotaz Dobrý den obracím se na Vás s dotazem ohledně podpory v nezaměstnanosti. Pobírám plný invalidní důchod a jsem zaměstnaná.Jelikož mé zdravotní omezení se trošku zhoršilo obávám se, že budu muset pracovní poměr ukončit a hledat vhodnější zaměstnání. Kdysi jsem podporu v nezaměstnanosti pobírala a nyní jsem se dověděla, že na ní nemám nárok. Mohla bych Vás požádat o přesně sdělení. Jakožto osoba invalidní ještě k tomu na vozíčku moc možností nemám najít vhodné zaměstnání, ale jako samoživitelka pouze s invalidním důchodem si nedokážu představit být bez podpory v nezaměstnanosti když na nic jiného nárok nemáte. ID převyšujete veškeré stanovené koeficienty a tak nemáte nárok na příspěvek na bydlení ani na příspěvek na dítě atd. Ještě bych se dotázala na příspěvek na péči zdali mi může být sděleno sociální pracovnicí, že na vyšší příspěvek nemám nárok z důvodu toho že sama vychovávám dítě a že vše zvládám. děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Zuzano,

invalidní důchodci I. stupně a II. stupně mají při získání doby pojištění v rozsahu 12 měsíců v posledních dvou letech nárok na podporu v nezaměstnanosti jako ostatní občané. Podporu v nezaměstnanosti nemohou pobírat pouze občané pobírající invalidní důchod III. stupně. Invalidní důchodci I. stupně a II. stupně tedy mohou pobírat současně invalidní důchod a podporu v nezaměstnanosti. Pouze v případě, kdy je přiznán ID III. stupně s dodatkem, že osoba může pracovat za mimořádných podmínek je možné pobírat podporu v nezaměstnanosti. Pokud jde o příspěvek na péči, nemůže Vám pracovnice ÚP takto odpovědět. Musí dojít k posouzení, jak zvládáte jednotlivé základní životní potřeby podle zákona č. 108/2006 Sb. Doporučuji Vám, abyste si podala žádost o posouzení míry závislosti, která se podává na ÚP, a to doporučeně, nebo přes podatelnů.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.