Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

podpora v nezaměstnanosti.

Autor Jana Balounová
Předmět podpora v nezaměstnanosti.
Dotaz Dobrý den pane Krása, ráda bych se Vás zeptala,zda mám nárok na podporu v nezaměstnanosti,když mám během dvou posledních let odpracovaný jeden rok,ale není odpracovaný souvisle v jednom kuse.Teď v zaměstnání kde jsem budu bohužel končit po devíti měsících,před tím jsem měla necelých pět měsíců podporu a před tou podporou jsem byla zaměstnaná u jiného zaměstnavatele.Dohromady během těch dvou let jsem rok tedy pracovala,když se to sečte,ale je v tom ta podpora a jelikož zatím práci nemohu sehnat,byla bych vám vděčná za odpověď.příspěvek na tyto stránky ráda také pošlu,aby mohly dál fungovat,protože zde spoustu lidem pomáháte. děkuji moc za odpověď. Balounová Jana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Balounová,

nevím, proč byste neměla nárok na podporu v nezaměstnanosti. Pokud jste v posledních 9 měsících pracovala a byla propuštěna, tak máte nárok na podporu v nezaměstnanosti.n jen Vás upozorňuji, že pokud se jednalo o DPP, tak se domnívám, že nemusíte mít nárok na podporu v nezaměstnanosti, neboť jste nebyla pojištěna na politiku zaměstnanosti. Pokud jste tudíž neplatila sopciální pojištění, nebo jenom platila na důchod, tak nárok na podporu v nezaměstnanosti.

S pozdravem Václav Krása