Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

podpora v nezaměstnanosti

Autor Stanislav Pícha
Předmět podpora v nezaměstnanosti
Dotaz

Dobeý den pane Kráso, prosím Vás o radu: Již 9let pracuji v továrně na lince a můj zdravotní stav se stále zhoršuje - trpím Bechtěrerovou nemocí, artrózou kyčlí a operovaným kolenem.Jelikož letos mi bude 60let a svěřenou práci stěží zvládám, tak bych chtěl dát výpovědˇ ze zdravotních důvodů - budu mít nárok na podporu v nezaměstnanosti.Nebudu potřebovat potvrzení od doktorů

                                                       děkuji : Stanislav

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pícho,

pokud dáte Vy sám výpově´d ze zdravotních důvodů, pak nebudete mít nárok na podporu v nezaměstnanosti. Nejlépe by by bylo, kdybyste se dohodl s vaším zaměstnavatelem, aby Vám dal výpověď z organizačních důvodů. případně byste mohl zkusit požádat o ID I. stupně.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.