Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

podpora v nezaměstnaností invalidů ve třetím stupni

Autor Ljubov Iljuchina
Předmět podpora v nezaměstnaností invalidů ve třetím stupni
Dotaz Vážený pane Krása, došlo k úpravě výroku "nemůže pracovat ani za mimořádných podmínek" , posudkový lékař v mém novém posudku o invaliditě vynechala ten výrok, teď to dává pravo být zařazeným do evidence uchazečů o zaměstnaní ale změna výroku pořad nedává pravo s invaliditou 3. dostávat podporu v nezaměstnaností v případě ztráty práce i přes to, že jsou splněný ostatní podmínky jako doba pojištění a doba práce. Pořad platí Zákon č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti, ve znění pozdějších předpisů § 25 (2) Uchazečem o zaměstnání se nemůže stát fyzická osoba v době, po kterou d) je invalidní ve třetím stupni 32a), s výjimkou fyzické osoby, která je invalidní ve třetím stupni a je schopna výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek 32b).-- Myslím si, že je ten paragraf diskriminačním vůči invalidům 3. st. a jestli nechystáte se ohledné toho něco podniknout? Z úctou Mgr. Ljubov Iljuchina

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Iljuchino,

to všechno co popisujete je správně, ale zatím jsme neprosadili změnu zákona. Ve Vašem případě vidím problém v tom, že jste nepodala námitku proti změně charakteru ID. Doporučuji Vám, abyste tak okamžitě učinila. Na podání námitky máte 30 dní. Posílá se prostřednictvím OSSZ, ale adresuje se na ČSSZ, Křížová 25, 155 00 Praha 5. Pokud neuspějete v námitkovém řízení, doporučuji Vám podat správní žalobu, protože změna charakteru ID je poněkud nestandardní a nezvyklá. 

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu http://www.vaclavkrasa.cz/. Děkuji.