Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

podpora v nezaměstnanosti

Autor Věra Kurfürstová
Předmět podpora v nezaměstnanosti
Dotaz Dobrý den manžel pobíral částečný invalidní důchod a pracoval v prosinci roku 2009 onemocněl pobíral dávky nemocenské rok a dva měsíce celí invalidní důchod.Byl pozván ke komisi a dostal částečný má nárok na podporu v nezaměstnanosti. Je mu 59 roků a práci těko sežene.Děkuji za odpověd.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kurfüstová,

obávám se, že okamžikem, kdy Váš manžel pobíral plný ID ztratil nárok na podporu v nezaměstnanosti a tím pádem při opětovném přiznání ID II. stupně nelze už asi zpětně požádat o podporu v nezaměstnanosti. Přesto Vám doporučuji, abyste to zkusili. Za pokus nic nedáte.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.