Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

podpora v nezamestnanost

Autor Miloslav
Předmět podpora v nezamestnanost
Dotaz Pokud je mi znamo,tak organizace nemuze ukoncit pracovni pomer,pokud jste u ni na neschopence. Az po ukonceni neschopnosti a je tam i ochranna lhuta tusim 3dny,behem ni muzete nastoupit na novou nemocenskou a podnik vyplaci dale nemocenske davky. Pokud to vse v souctu i s neschopnosti udela 12.mesicu,narok na podporu by mel byt. Ukonceni pracovniho pomeru v neschopnosti zamestnance,mi prijde nezakonny.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Miloslave,

záleží na typu pracovní smlouvy. Může to být standardní pracovní smlouva, nebo smlouva DPČ či DPP. je možné také, že pracovní poměr byl ukončen ve zkušební době, protože zkušební doba se po dobu nemoci přerušuje, to znamená, že není možné jednoznačně odpovědět a je třeba znát všechny reálie.

S pozdravem Václav Krása