Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

podpora v nezaměnanosti

Autor Milan Švec
Předmět podpora v nezaměnanosti
Dotaz

Dobrý den

Jsem ročník 1955 a pracuji na plný úvazek jako invalida, již 25 roků.Mam přiznaný plný invalidní důchod,jsem držitelem průkazu ZTP, invalida  3.stupně.Pokud by mi zaměstnavatel dal výpověd,mam nárok na nezaměnaneckou podporu,popř.jak dlouho?Děkuji za odpověd a přeji vám hodně zdraví Švec

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Šveci,

pokud máte v rozhodnutí o přiznání ID, že jste osobou, která může pracovat i za mimořádných podmínek, tak máte nárok být evidován na ÚP jako uchazeč o zaměstnání, tudíž máte i nárok na podporu v nezaměstnanosti, i když v poněkud snížené částce.

 

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamy na mém webu. Děkuji.