Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

podpora

Autor Leoš
Předmět podpora
Dotaz

Dobrý den.Pane Kráso 2 roky a 8 měsíců nepracuji,z toho poslední rok jsem byl v ID 3st. Z čeho se mi vypočítá podpora v nezaměstnanosti pří včerejší změně LPK na ID 2st.?Děkuji za odpověd.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Leoši,

pokud jste 2 roky a 8 měsíců nepracoval, tak ani při změně ID na II. stupeň nemáte nárok na podporu v nezaměstnanosti. Nyní se musíte evidovat na ÚP jako uchazeč o zaměstnání. To Vám umožní žádat například o dávky hmotné nouze, pokud byste nesplňoval potřebný příjem v rámci posuzovaných blízkých osob.

S pozdravem Václav Krása