Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Podpora

Autor Grodová
Předmět Podpora
Dotaz Dobrý den pane Kráso, nejdříve Vás zdravím. Prosím Vás jsem ID 2 st. mám odpracované tři roky a teď mi končí smlouva. Když půjdu na ÚP vím, že mám 5 měsíců nárok na podporu. Ale co když odpracuji po podpoře zase 1 rok, vzniká nový nárok? 2) Když jsem jediná učitelka OZP mám nějakou vyšší orachranu, než ostatní kolegyně? Jako, že by smlouvu neprodloužil jiné, než mi? Měla bych odejít z kapacitních důvodu snižování stavu. Děkuji Grodová.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Grodová,

 samozřejmě, že když odpracujete nějaký čas a zase budete propuštěna z pracovního poměru, tak máte nárok na podporu v nezaměstnanosti. jako učitelka se zdravotním postižením nemáte zvláštní ochranu v pracovním poměru. Zaměstnavatel má za povinnost Vám vytvořit takové podmínky, abyste mohla pracovat.  To je asi tak všechno za jeho povinnosti.

S pozdravem Václav Krása