Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

podpora

Autor marek
Předmět podpora
Dotaz

Dobry vecer,jaktoze prijemce 3stupne nemuze brat podporu v nezamestnanosti,ale muze brat podporu pri rekvalifikaci.Nejak to mi nedava smysl..

A co ten duchod,ktery nemel vycislovany procenta,priznava se dnes jeste nekomu?

Vite moc dobre co myslim,tudis,ze clovek,ktery byl schopen prace jen za scela mimoradnych podminek byl diky tomu prirazen do plne invalidity bez vycislovani %..tohle platilo dlouha leta v minulosti..

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Marku,

souhlasím s Vámi, že to opravdu nedává smysl. Když příjemce III. stupně ID nemůže být evidována na ÚP jako uchazeč o zaměstnání, ale podporu rekvalifikace může obdržet.

Pokud jde o důchod, který je přiznáván u III. stupně ID s tím, že příjemce může pracovat za mimořádných podmínek, tak tato možnost stále existuje. Je to § 39, odst. 4, písmeno f). Bohužel, posudkoví lékaři prakticky tento důchod nepřiznávají. NRZP ČR žádala o informaci, kolik bylo přiznáno těchto důchodů, ale takovou informaci nedostala.

S pozdravem Václav Krása