Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

podpora

Autor V.Kalina
Předmět podpora
Dotaz

Dobrý den

Měl bych prosím tento dotaz,mam ivalitidu 3.stupně-není schopen výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek,podal jsem dvouměsíční výpověd dohodou,a chtěl bych vědět zda mám nárok na podporu,a zároven mohu mít lehčí brigádu cca 1hod.denně,zhruba 3000kč.

Děkuji Kalina

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kalino,

jako příjemce ID III. stupně nemůžete být evidován jako uchazeč o zaměstnání, tudíž nemáte ani nárok na podporu v nezaměstnanosti. Můžete však pracovat. Vždy doporučuji pracovat maximálně 3 hodiny denně, aby Vám nebyl snížen nebo odebrán ID.

S pozdravem Václav Krása