Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Podpora v nezaměstnanosti při pobírání částečného invalidního důchodu

Autor Miloslava
Předmět Podpora v nezaměstnanosti při pobírání částečného invalidního důchodu
Dotaz

Dobrý večer, pane Kráso. Prosím Vás o odpověď na následující dotaz. Manželovi byl odebrán plný invalidní důchod, přiznán pouze částečný inv.důchod. Po obdržení rozhodnutí posudkové komise se má hlásit na úřadě práce. Vzhledem k tomu, že jeho věk (58 let) a diagnóza (leukémie) předurčuje, že žádnou práci nesežene, má nárok současně s pobíráním ČID na podporu v nezaměstnanosti? V inv. důchodu je již 8 let a předtím nepřetržitě pracoval, aniž by byl nemocen.  Moc Vám děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Miloslavo,

osoba pobírající ČID má obecně nárok na podporu při zaměstnání.  Podmínkou však je, že nárok na podporu při zaměstnání  je uplatněn  okamžitě při ztrátě  zaměstnání.  Pokud Váš manžel  již 8  let nepracuje, obávám se, že nemůže  pobírat podporu při zaměstnání, protože nemá příjem k výpočtu výše podpory.

S pozdravem Václav Krása