Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Podnikání při plném ID.

Autor Pavel Š.
Předmět Podnikání při plném ID.
Dotaz Dobrý den, je to pravda: http://www.ipodnikatel.cz/Dane-v-podnikani/invalidni-duchod-podnikani-neprekazi.html? Mám invalidní důchod 3 st., v budoucnu mám plán založit nějaké podnikání (eshop). Dle článku není žádné omezení, je to tak? Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pavle,

omezení žádné v podnikání u příjemců PID není, ale při příští kontrole Vašeho ID může Vám být snížen stupeň ID nebo přímo odebrán. Doporučuji všem, aby byli maximálně zaměstnáni na 1/3 pracovní doby. To znamená, že i Vaše podnikání by takto mělo být deklarováno. Toto neplatí, jestliže v rozhodnutí o přiznání ID III. stupně máte poznámku, že jste schopen pracovat za mimořádných podmínek. V takovém případě nemáte opravdu žádné omezení.

S pozdravem Václav Krása