Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Podnikání při ID I.stupně

Autor Pavla Jelínková
Předmět Podnikání při ID I.stupně
Dotaz Dobrý den pane Kráso, předem chci za všechny poděkovat za Vámi zodpovídané dotazy, mnohým z nás hodně ulehčují život OZP. Já mám na Vás nyní dotaz ohledně mého případného podnikání při ID I.stupně. Ze všech dotazů je mi jasné, že podnikat při tomto typu ID lze, jen nevím, zda je nutno k státem hrazenému zdravotnímu pojištění (pobiratelů ID), platit ještě totéž a samostatně (jako ID podnikající), tedy zdravotní plus sociální pojištění. A zda - případně jaké - jsou u soc. a zdrav.poj. minimální částky nutné k úhradě, a jestli jsou stejné pro osoby podnikající při ID jako pro ty zdravé. Děkuji předem za odpověď a přeji pěkný den. Pavla Jelínková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jelínková,

je to tak, že z pracovní činnosti jakéhokoliv typu podnikání, zaměstnanecký poměr a podobně musíte odvádět zdravotní a sociální pojištění, a to i mimo odvod z ID.

S pozdravem Václav Krása